TvMustra

TvMűsor kicsit másképpen. Több mint 140 csatorna tvműsora naprakészen. Napi frissités. Találj nálunk esti programot.

Hírpartnerünk

DTV News animated logo

A történelem hosszú évszázadai alatt miként értettük meg a természet törvényeit? És a minket körbeölelő univerzumot fokozatosan megismerve hogyan találtuk meg a koordinátáinkat térben és időben? A National Geographic Channel nagyszabású, régóta várt KOZMOSZ: TÖRTÉNETEK A VILÁGEGYETEMRŐL című sorozata az univerzum leghatalmasabb és legkisebb dimenziójú tájaira repíti a nézőket – korszerű tudományos ismeretekkel és felemelő, transzcendens spirituális élményekkel egyaránt meglepve őket…
Cosmos_001.jpg

Carl Sagan Kozmosz: személyes utazás című – mára ikonikussá vált, az univerzumot a legújabb kutatási eredmények fényében bemutató – sorozata több mint három évtizede indult hódító útjára. És a sikerszéria most folytatódik: Seth MacFarlane producer az eredeti sorozat író/producerével, Ann Druyannel, valamint Steven Soter csillagásszal elkészített egy vadonatúj 13 részes sorozatot, mely reményeik szerint az Emmy- és Peabody-díjas eredeti műsor méltó utódja lesz.

Az elismert asztrofizikus, Dr. Neil deGrasse Tyson által vezetett Kozmosz: Történetek a világegyetemről – hasonlóan az eredeti sorozathoz – azt tárja elénk izgalmas és látványos formában, hogy a történelem során miként értettük meg a természet törvényeit, és hogyan találtuk meg koordinátáinkat térben és időben. Az epizódok sose hallott történeteket osztanak meg velünk a tudás birtoklásáért folytatott küzdelmünkről, s lenyűgöző utazásra hívnak az univerzum leghatalmasabb és legkisebb dimenziójú tájaira.

Az alkotók, amellett, hogy az új sorozatban vadonatúj módjait alkalmazzák a tudományos történetmesélésnek, néhány különösen népszerű elemet – például a „Kozmikus Naptárt” és a „Képzelet Űrhajóját” – kis módosítással átvettek az eredeti sorozatból. A műsor készítőinek az volt a szándéka, hogy transzcendens élményt nyújtsanak a nézőknek, s ez sikerült is nekik: a Kozmosz: Történetek a világegyetemről a legmélyebb tudományos összefüggéseket is kristálytiszta érthetőséggel tárja elénk, s a narrációban a szkepticizmus csodálattal, a tudományos szigor érzelmi és spirituális rétegekkel keveredik.

A márciusi epizódok tartalmából:

Az ismeretlen idő
Gyorsuló világunkban kis túlzással minden az idő körül forog – és mégis, ha megkérdezzük a tudósokat, hogy pontosan mi az idő, a válasz sokkolni fog minket: halvány fogalmuk sincs róla… Mi tehát az idő? És miként érzékeljük? A válasz után kutatva Brian Greene lélegzetelállító időutazásra hív minket, előbb az 50 évvel későbbi jövőbe repítve minket, majd, belépve egy féreglyukba, szédítő sebességgel megindulva vissza a múltba, – egészen az ősrobbanásig, ahol a fizikusok szerint minden titok nyitja rejlik. A látottak hatására gyökeresen megváltoznak az idővel kapcsolatos elképzeléseink, a film megtekintése után garantáltan másként nézünk majd a karóránkra, mint eddig…
Bemutató: 2014. március 16-án, vasárnap este 10-kor – National Geographic Channel

Az élet folyói
Az élet folyamatos átalakulás: a növényevőkre vadászó farkast a mesterséges kiválasztás a növényevők terelőjévé és védelmezőjévé tette… egy mikroszkopikus pigmentfolt pedig a természetes szelekciónak hála sok millió év alatt szélsőségesen összetett és komplex emberi szemmé változott…
Bemutató: 2014. március 23-án, vasárnap este 10-kor – National Geographic Channel

Amikor a Tudás legyőzte a Félelmet
Volt idő, nem is olyan régen, amikor az ember a természeti katasztrófákat az istenek – vagy Isten – haragja jeleiként értékelte. A filmben tanúi leszünk a pillanatnak, amikor mindez megváltozott, ám először… tartson a Képzelet Hajójával az Oort-köd fagyos birodalmába, ahonnan egy üstökös lélegzetelállító, több millió éves utazásra indul a Nap felé…
Bemutató: 2014. március 30-án, vasárnap este 10-kor – National Geographic Channel

A NatGeo TV műsora a TvMustra oldalán: http://www.tvmustra.hu/napi/tvmusor/nationalgeographic

Címkék: National Geographic Channel

komment

süti beállítások módosítása