TvMustra

TvMűsor kicsit másképpen. Több mint 140 csatorna tvműsora naprakészen. Napi frissités. Találj nálunk esti programot.

Hírpartnerünk

DTV News animated logo

Milyen irányba halad a tudomány? Milyen lesz az életünk abban az utópisztikus korban, amikor az orvos 3D-s printerrel nyomtat majd nekünk új szervet? …És amikor Pókemberként sétálhatunk a házak falán egy szélsőségesen tapadós anyagnak köszönhetően? A National Geographic Channel A JÖVŐ TUDOMÁNYA STEPHEN HAWKINGGAL című új tudományos sorozata a jelenleg születőben lévő legújabb innovációknak – és azok a hétköznapjainkra gyakorolt hatásainak – jár utána korunk egyik legzseniálisabb tudósa és öt fiatal kutatótársa segítségével.
BraveNewWorld2.jpg

Milyen irányba halad a tudomány? Milyen mértékben fogják átalakítani életünket a világ nagy kutatóközpontjaiban jelenleg fejlesztés alatt álló legígéretesebb technikai és technológiai újítások? A Nat Geo új sorozatában ezekre az izgalmas kérdésekre keresi a választ Prof. Stephen Hawking, korunk egyik legismertebb tudósa és gondolkodója.

A sorozatban Hawking a fiatal, nagyreményű kutatóból álló tudóscsapata élén minden epizódban más és más tudományterület fejlődését és éppen születőfélben lévő innovációit veszi górcső alá. Többek közt megvizsgálják, hogy milyen technikai újdonságok várhatóak a virtuális világ, a robotika, a természet ihlette mérnöktudományi fejlesztések, vagy épp a természeti katasztrófák és társadalmi krízisek kezelése terén. A tudományterületet és a megvizsgálandó konkrét fejlesztéseket mindig Hawking jelöli ki, fiatal, lendületes társai pedig a nyakukba veszik a világot, hogy a helyszínen, személyesen ismerkedjenek meg a szóban forgó innovációkkal és a rajtuk dolgozó kutatókkal. Látogatásaik során előbb elmagyaráztatják maguknak az adott koncepció lényegét, majd próbára teszik annak létjogosultságát – és közben személyesen tapasztalják meg azt a szédítő tempót, mellyel manapság a tudomány fejlődik a világ legragyogóbb elméinek köszönhetően…

Dr. Carin Bondar, Prof. Chris Eliasmith és társaik egyebek mellett megismerkednek egy különös, gekkóbőrre hasonlító, szélsőségesen tapadós anyaggal, melynek segítségével a jövőben gyakorlatilag bármelyikünk épületekre mászó Pókemberré válhat; a leges-legújabb videojáték-technológiával, mely várhatóan forradalmasítani fogja a szórakoztatóipart; egy meghökkentő kanadai fejlesztéssel, mely tengeralattjárókat használ űrhajósok kiképzésére; valamint egy háromdimenziós printerrel, melynek segítségével, ha minden jól megy, élő emberi szöveteket lehet majd „nyomtatni”…

Milyen lesz az életünk néhány évtized múlva e szédületes újítások birtokában? Melyik innováció mikor válhat majd elérhetővé az átlagember számára? Nyomozzon együtt Stephen Hawkinggal és csapatával!

Az áprilisi rész tartalmából:

Virtuális világ

A valóságos és a virtuális világ közötti határvonal kezd elhalványulni – az epizódban Stephen Hawking és fiatal tudóscsapata a legújabb és legígéretesebb innovációknak jár utána… Carin Bondar egy rendhagyó 3D-s virtuális katonai kiképzőprogram fejlesztésébe kóstol bele néhány napra. Aarathi Prasad egy olyan új rendszert tesztel, mely még a GPS számára elérhetetlen helyeket is képez feltérképezni. Daniel Kraft a bio-nyomtatás területére tesz izgalmas kirándulást – ha a fejlesztés sikeresnek bizonyul, a számítógépen megtervezett alakzatok „kinyomtathatóak” lesznek élő szövetek formájában. Chris Eliasmith egy olyan virtuális játékkal ismerkedik meg, mely minden korábbinál valósághűbb élményt nyújt felhasználóinak. És végül Jim Al-Khalili egy veszélyesnek hangzó alkalmazásra csodálkozik rá: egy szoftverre, mely lehetővé teszi, hogy számítógépünk olvasson a gondolatainkban…

Bemutató: 2014. április 28-án, hétfőn este 11-kor – National Geographic Channel

A NatGeo TV műsora a TvMustra oldalán: http://www.tvmustra.hu/napi/tvmusor/nationalgeographic

Címkék: National Geographic Channel

komment

süti beállítások módosítása